ETKİNLİKLER

ETKİNLİKLER

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği 28 Haziran 2019 tarihinde Emekli Hakim Av. Eray Karınca ve İstanbul Barosu Avukatlarından Hülya Gülbahar’ın sunum yaptığı bir “Nafaka Çalıştayı” düzenledi. Almira Hotel’de yapılan çalıştaya 45 avukat ve çeşitli kadın örgütlerinin temsilcileri katıldı. Programın açılışını yapan Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği avukatı Aybüke Çakırel bir süredir kamuoyunda tartışmaya açılan yoksulluk nafakasının süreli olması hatta kaldırılması talebini dikkatle takip ettiklerini; ve bu nedenle, ülkemizde yaşayan her kadını yakından ilgilendiren bu konuya ilişkin bir çalıştay düzenlediklerini ve nafaka konusunu uzmanlar hukukçular ile tüm yönleriyle tartışmaya karar verdiklerini belirtti. Açılışta söz alan Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği kurucu ve başkanı Dilek Üzümcüler, derneğin uzun süredir konusunda uzman olan avukatlarla çalışmalarının devam ettiğine, bu çerçevede şiddete karşı 6284 sayılı yasa ve Avrupa Konseyi İstanbul Sözleşmesi konulu etkinlikler düzenlediklerine işaret etti. Tüm bu çalışmalara ve son nafaka çalıştayına destek veren gönüllü avukat grubuna da teşekkür ettiğini belirtti.

Yasalarımız Var

Mart 23. 2019

Mor Salkım Kadın dayanışma derneği tarafından düzenlenen ve Bursa Barosu ile işbirliği gerçekleştirilerek yasa uygulayıcıların etkin katılımının sağlandığı ‘Yasalarımız Var’etkinliği Kadına yönelik şiddetle mücadelede yasalar ve Uluslararası sözleşmelere dair uzman konuklarımız Prof.Dr. Feride Acar, Prof.Dr.Kadriye Bakırcı, Av.Hülya Gülbahar  ile 23 Mart 2019 tarihinde Almira oteldegerçekleştirilmektedir.

Yasalarımız Var

Mart 07. 2019

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ve Bursa Barosu işbirliğinde düzenleyeceğimiz ‘Yasalarımız Var!’ Konulu panelimize davetlisiniz.
Tarih: 23 Mart 2019
Saat: 12.30
Yer: Almira Hotel
Kayıt için: https://www.kisa.link/LCvb
*Kayıt yaptırmak zorunludur.

1 of 6