KAMPANYALAR

Kampanyalar

Derneğe ulaşan kurumlar ile kampanyalar düzenlemiştir.
İtalyan Alfa Pharma firmasının başvurusu ile 3 aylık kampanya düzenlenmiştir. Bu kampanya ile Türkiye’de 200 kuaförde standlar oluşturulup broşürlerin basımı yapılmış ve dağıtılmıştır.
Eker Süt Ürünleri A.Ş. firması 4 yıl boyunca her hafta dayanışma merkezimizden destek alan kadın ve çocuklara süt ürünleri ve kahvaltılık desteğinde bulunmuştur.
Mücevher exclusive firmasıyla, ünlülerin tasarımlarını gerçekleştirdiği mücevherler nostaljik bir mekanda açık arttırmayla Bursa basınının katılımıyla program gerçekleştirilmiştir. Geceden alde edilen gelir kadın ve çocukların hayatına desteklemiştir.
Grammer firması ile 1 yıl hedeflenen kampanya başlatılmıştır. Çalışan işçilerle ortak bir dayanışma kampanyası oluşturulmuştur.
Şiddetsiz Yaşamı Sigortalıyoruz kampanyası ile Business Sigorta ‘yla yapılan ferdi kaza sigortası destek kampanyası düzenlendi.
SHERATON Otel çalışanlarıyla ihtiyaç kumbarası oluşturularak farkındalık kampanyası düzenledik.
Nar Medya ile Kadın ve Umut sergi kampanyası, Kadın Aktüel Dergisinin organizasyonu ile 55 Kadın sanatçının eserleri satışa çıkarıldı elde edilen gelirle kadın dayanışmasını güçlendirmesi sağlanmıştır.
Rahat Yaşha ile Yastığında İyilik Saklı kampanyası, Estetik İnternational organizasyonu ile kadına yönelik şiddet ile mücadelede toplum içersinde farkındalık yaratılarak elde edilen gelir kadının güçlenmesi için harcanmıştır.
CARGİLL firmasıyla kadına yönelik şiddetle mücadelede ki mekanizmalar ve dayanışma merkezinin işleyişi hakkında bilgilendirme yapılarak şirket personeli ile kampanya düzenlendi ve dayanışma merkezi için destek sağlanması devam etmektedir.
COATS İplik Türkiye ile kampanya başlattık. Mor Salkım broşürlerini bastırarak şirketin %51 kadın olması sebebiyle dayanışma merkezimizin tanıtımı yapıldı ve kadınların yönlendirilmesini sağlayacaklar.
İBİS Otel ile He For She kampanyası, İBİS Otel personeliyle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadına yönelik şiddetle mücadele, video çekimleriyle farkındalık sağlandı. Ayni yardımda yapılmaktadır.

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği olarak Gönüllü Çevirmen ağımızı genişletmek istiyoruz.

Bu doğrultuda çalışmalarımıza ofisimizde veya freelance çalışarak destek olmak isteyenlerin başvurularını bekliyoruz.

Başvurular:

31 Ocak 2019 23:59‘a kadar CV’lerin morsalkimdernegi@hotmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı bileşeni kadın örgütleri, 24 Kasım Cumartesi günü, 6284 sayılı Kanun’un kadınlar tarafından bilinirliğini artırmak ve Kanun’un kadınlar için yaşamsal önemine dikkat çekmek amacıyla 14 ilde ortak bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Kadına yönelik erkek şiddetiyle mücadele eden kadın ve LGBTİ örgütleri, feministler, belediye ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na (ASPB) bağlı kurumlarda kadına yönelik şiddetle mücadele alanında çalışan kadınlar olarak bu yıl 21. kez Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezi Kurultayı’nda buluştuk. Kurultay “Kadına Yönelik Erkek Şiddeti ile Mücadele Yeni Devlet Politikalarının Neresinde?” başlığı ile 3-4-5 Kasım tarihlerinde Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kurultaya aralarında kadın örgütleri, LGBTİ+ örgütleri, kamu kurumu ve belediyelerden katılımcıların da olduğu 28 ilden toplam 205 kadın katıldı.