Sesimiz Eşitliğimiz

Sesimiz Eşitliğimiz

Kasım 27. 2018

Seger A.S ve Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele haftasında çalışan ve yakınlarının şiddet görme durumunda Mor Salkım Da(ya)nışma merkezi ve şiddet hattına yönlendirilmesine dair  protokol imzaladık.

Kadına Yönelik Şiddete karşı dayanışma ve mücadelemizde Seger A.Ş. ile işbirliklerimizi güçlendirdik.

Toplumsal cinsiyet eşitliği politikası kapsamında bulunduğu her platformda kadına yönelik şiddete hayır diyen Seger, geçtiğimiz günlerde Mor Salkım Kadın dayanışma Derneği işbirliği kapsamında bir araya geldi. Protokülün imzalanmasının ardından çalışanlara şiddetle mücadeleye dair ilgili telefon hatlarının yer aldığı magnetler ve turuncu kurdeleler dağıtılarak şiddete karşı farkında olmaları hedeflendi. Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, “Seger olarak otomotiv ve otomotiv yan sanayi gibi yaygın olarak erkek egemen bir sektörde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yönetim kadememizin %50’sini, üretim hattı çalışanlarımızın %23’ünü kadınlar oluşturuyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği politikamız gereği kadınların da sesi olacak çalışmaların içinde yer almayı önemsiyoruz. “Sesimiz Eşitliğimiz” sloganı ile çıktığımız bu yolda var olabileceğimiz her platformda olmayı kurumsal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu işbirliğini kadına şiddet alanındaki çalışmalarımızı farkına varması için önce çalışanlarımıza anlatmak istedik.  Herhangi bir şekilde şiddete uğrayan Seger çalışanları ve yakınları Mor Salkım şiddet hattı olan 0531 033 88 44 nolu numarayı arayarak dernek tarafından ücretsiz destek alabilecek. ” açıklamasında bulundu.
Mor salkım şiddet hattı 7/24 kadınların yanında
Mor salkım kadın dayanışma derneği kadının ve kız çocuklarının güçlenmesi, kadınların karar mekanizmalarında yer alması, sağlık hizmetlerinden faydalanması, eğitim hakkı ve eğitim yaşamına katılması, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadınların istihdama katılması, toplumda eşit hak ve fırsatlarla var olabilmesi amacı ile toplumsal cinsiyet eşitliğini temel alan perspektifte çalışmalarını sürdürüyor.

#sesimizesitligimiz sloganiyla #segerkadinerkekcalisanlari Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimleri ile fark yarattı….
Toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında eğitmen ve danışmanlığını Burcu Üzümcüler’in yürüttüğü ve kısa zamanda büyük adımlar atan Seger A.S firması 25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele haftası kapsamında şiddet görme durumunda tüm çalışan ve yakınlarının ulaşarak destek almaları için Mor Salkım Kadın Danışma merkezi ile işbirliği protokolü imzaladı. Ayrıca şiddetle mücadeleye dair ilgili telefon hatlarının yer aldığı magnetleri çalışanlarına dağıttı. Turuncu kurdeleler ile şiddete karşı farkındalık gösteren Seger A.S bugün yemekhanede tüm çalışanlarına farkındalık mesajları verdi. ‘Sesimiz Eşitliğimiz’ sloganı ile yola çıkan Seger A.S gibi birçok firma dilerim örnek olmaya devam eder. Tüm süreçlerde yer alan karar mekanizmasındaki çalışanlarına ve emekleri ve önder olmaları ile örnek olan Genel müdürü Tülin Tezer ekibi kurumsal iletişim Jale Eren Yörükoğlu insan kaynakları Ramazan Ak ve sesimiz Eşitliğimiz’ komitesine teşekkür ederiz. Şirketlerle şiddet önlemede işbirliğine dair  #25kasim #turuncuaktivizm #sesimizesitligimiz #seger@segerkorna #dunyayituruncuyaboyuyoruz #siddetlemucadele#danışmamerkezi #morsalkimkadindayanişmaderneği

«
»