Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/morsalkim.org.tr/httpdocs/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 28
Bursa'da kadınlar trafo binasına grafiti yaparak şiddete dikkati çekti - Kadın Dayanışma Derneği

Bursa’da kadınlar trafo binasına grafiti yaparak şiddete dikkati çekti

Bursa’da kadınlar trafo binasına grafiti yaparak şiddete dikkati çekti

Mart 08. 2020

Limak Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti yürüten Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) ve Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği iş birliğiyle farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

“Trafolar Konuşuyor Projesi” çerçevesinde, atıl durumdaki trafoları sosyal farkındalığa açan şirket, Mor Salkım Kadın Dayanışması Derneği ile farklı bir çalışmaya imza attı. Dernek üyesi kadınlar tarafından trafoya grafiti sanatıyla “Şiddete Sessiz Kalmayın” yazısı ve derneğin dayanışma hattı numarası yazıldı.

Derneğin Başkanı Dilek Üzümcüler, etkinliğin ardından yaptığı konuşmada, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

UEDAŞ’ın kadına yönelik şiddetle mücadelede verdiği desteğin kendilerini mutlu ettiğini belirten Üzümcüler, “Buradan geçen bir sürü erkek ve kadın bir şekilde şiddete maruz kalıyor. Şiddet gören kadın da erkek de bizim dayanışma hattımızı arıyor. Bu hattı ve hizmetlerimizi yaygınlaştırmak amacıyla bugün buraya geldik ve trafo boyadık. İnşallah bu etkinliğimiz ile şiddetin azalmasına bir nebze de olsa aracı oluruz.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ile iş birliği yaptı. Dernek yöneticileri Bursa şehir merkezinde trafo boyadı.


Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), 2017 yılından bu yana yürüttüğü Trafolar Konuşuyor projesi kapsamında bir trafoyu daha hayata kazandırdı. Bursa’da kadın ve çocuk hakları alanında birçok etkinlik ve faaliyetler gerçekleştiren Mor Salkım Dayanışma Derneği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında iş birliği sağlayan UEDAŞ, şehrin en işlek caddelerinden birinde yer alan trafoya grafiti sanatıyla kadına şiddete dikkat çekti.

«
»