Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/morsalkim.org.tr/httpdocs/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 28
KAMU KURUMLARINDA TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ YAYGINLAŞTIRMA EĞİTİMİ - Kadın Dayanışma Derneği

KAMU KURUMLARINDA TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ YAYGINLAŞTIRMA EĞİTİMİ

KAMU KURUMLARINDA TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ YAYGINLAŞTIRMA EĞİTİMİ

Kasım 21. 2018

İlimizdeki tüm kurumların katılımıyla yapılan ve Valilik Makam Onayıyla uygulamaya konan 2017-2020 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planının temel hedefleri hizmetiçi eğitimlerle kurumların personel niteliğini arttırmak ve halkı bilgilendirmektir. Bu hedefleri gerçekleştirmek amacıyla 4 gün sürecek olan “Kamu Kurumlarında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Yaygınlaştırma Eğitimi” tüm kurumlarımızın temsilcileri ve Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Dilek ÜZÜMCÜLER ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut ÖNEŞ’in katılımı ve açılış konuşmalarıyla Mercure Hotel Bursa de başladı.
——-
Bursa ili olarak 2012 yılından beri Kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi ve kadın güçlenmesi için öncü çalışmalar, İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonları ve İl Eylem Planlarında ilk ve örnek uygulamalar yapılmış olup, bugün de bir diğer ilke imza atılmıştır.
“Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda eğitici eğitimi düzenlenmesi” hedefinin gerçekleştirilmesinden sorumlu kuruluşlardan, Valilik üst kurulunda hizmet veren ve Bursa’da şiddet alanında çalışan tek sivil toplum örgütü olan Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği tarafından alınan hibe desteği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda hayata geçirilen “Kamu Kurumlarında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Yaygınlaştırma Eğitimi” hem kamu-stk işbirliği için önemli ve ilk örneklerden biri, hem de tüm kurumların temsilinin sağlandığı büyük bir işbirliğidir. 

 

Tüm kurumların, hatta her bireyin katkısına ve işbirliğine ihtiyaç 

 

duyduğumuz toplumsal cinsiyet eşitliği alanında ülkemizin daha iyi seviyelerde konumlanabilmesi için, bu eğitim ile gerekli koşulları sağlayıp, sürdürülebilirlik ve yaygınlaştırma sorununu ortadan kaldıracağımıza inanıyoruz.İlimizdeki tüm kurumların katılımıyla yapılan ve Valilik Makam Onayıyla uygulamaya konan 2017-2020 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planının temel hedefleri hizmet içi eğitimlerle kurumların personel niteliğini arttırmak ve halkı bilgilendirmektir. Bu hedefleri gerçekleştirmek amacıyla 4 gün sürecek olan “Kamu Kurumlarında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Yaygınlaştırma Eğitimi” tüm kurumlarımızın temsilcilerinin katılımıyla tamamlandı.

Tüm kurumların, hatta her bireyin katkısına ve işbirliğine ihtiyaç duyduğumuz toplumsal cinsiyet eşitliği alanında ülkemizin daha iyi seviyelerde konumlandırabilmesi için, bu eğitim ile gerekli koşulları sağlayıp, sürdürülebilirlik ve yaygınlaştırma sorununu ortadan kaldıracağımıza.

 

Bursa Valiliği ,Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü proje kapsamında iş birliğini gerçekleştirmiş ve Türkiye’de önemli bir çalışmaya imza atılmıştır. Kamu kurumlarında eğitimcilerin oluşmasında eğitici eğitimi ve danışmanlık hizmetini gerçekleştirmek umut vericiydi. Eğitim alan temsilciler kurumlarında ilk eğitimlerini izlememiz ile verecek ve sonrasında sertifikalarını alacaklardır.
TCE Uzmanı Burcu Üzümcüler ile Eğitici eğitimini tamamladığımız e
ğiticilerimizin eğitici kitleri hazır ve her kurumda birer eğitim ile izleme çalışmalarımız başlıyor. sürdürülebilirlik için yol haritası oluşturduk..Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin kamu kurumlarında yaygınlaşması için büyük adım..

«
»