Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/morsalkim.org.tr/httpdocs/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 28
Siyaset Okulu - Kadın Dayanışma Derneği

Siyaset Okulu

Siyaset Okulu

Aralık 06. 2019

Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Akademisi konuğu olarak “CAM TAVANA GİDEN EŞİTSİZLİK MERDİVENİ” konulu sunumu Mor Salkım Kadın dayanışma derneği adına Burcu Üzümcüler gerçekleştirdi.

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu’nun Türkiye’de gerek ismiyle gerek formatıyla gerekse içeriğiyle bir ilk olarak düzenlediği Siyaset Okulu programı her akademik yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu zamana kadar cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar, büyükelçiler, milletvekilleri gibi ülke yönetiminin karar mekanizmasını oluşturan birçok kişiyi misafir eden Siyaset Okulu, değerli konuklarının destekleri ve katılımcılarının ilgisiyle her akademik yıl kendi çıtasını aşan bir hal almıştır.

Siyaset Okulu  programının amacı; globalleşen dünyada siyasetin ve siyasetçinin değişen profiline uyum sağlayabilmek için bugünün ve yarının lider adaylarını objektif bilgi ve verilerle donatmaktır. Programda; Türkiye’nin geçmişten günümüze yaşanan önemli olay ve dönemleri yalnızca teorik olarak değil; olayların sebep–sonuç ilişkileri, icraatların içinde doğrudan bulunmuş siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, ekonomistler, bilim insanları ve iş insanları tarafından aktarılmaktadır.Uzun soluklu bir program olan Siyaset Okulu’nda Türkiye’nin birçok önemli siyasi konusu, geçmişten günümüze yaşanan olaylar ve süreçler ekseninde değerlendirilir. Her akademik yıl Türk siyasi gündemine göre konu başlıklarının uyarlandığı Siyaset Okulu programının bu yılki içeriğini aşağıdaki ana konular oluşturur. Bu yıl cinsiyet eşitsizliğini derneğimiz uzmanı Burcu Üzümcüler tarafından “CAM TAVANA GİDEN EŞİTSİZLİK MERDİVENİ” konulu sunumu gerçekleştirirdi.

«
»