Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/morsalkim.org.tr/httpdocs/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 28
SOSYAL SORUMLULUKLAR - Kadın Dayanışma Derneği

SOSYAL SORUMLULUKLAR

Sosyal Sorumluluklar

Sosyal Sorumluluk Projeleri; Bağışlar kadar dayanışma içerisinde olduğu kadın ve çocukları güçlendirmeye yönelik sosyal sorumluluk projelerine de olumlu yaklaşmaktadır. Öncelikli olarak, bu projelerin hem kadına karşı şiddetle mücadeleyi destekleyecek bir içeriğe sahip olmasını, hem de cinsiyetçi bakış açısı taşımamasını gerekli görüyoruz.

Sosyal sorumluluk projesi öneren kurumların, kendilerinin de bu çalışmayı reklam çalışmalarından ayrı görecekleri inancı taşıyoruz. Kurumların görünürlük sağlanması ve bu amaçla kullanılacak yöntemler bakımından Mor Salkım ile birlikte yapılacak değerlendirmelere açık olmalarını bekliyoruz. Belirli bir mutabakat oluşturulduktan sonra da protokol yapıyoruz.

Kurumsal olarak Mor Salkım’ın dayanışma içerisinde olduğu kadınlara istihdam yaratmak, ya da eğitim sağlayarak iş bulmalarını kolaylaştırmak yapılabilecekler arasındadır.

Mor Salkım’a yapılacak kurumsal bağışlar:

Bağış toplama ile ilgili önceden mutlaka kurumumuzla görüşülmesi, izlenecek yöntemlerin ve bağışın Mor Salkım’a nasıl aktarılacağının birlikte saptanması gerekiyor. Bunu şeffaflık açısından önemsiyoruz. Ayrıca bağışların çeşitli yayınlar aracılığıyla duyurulması, bağış yapan kurum ve kişiler gibi Mor Salkım’ın da görünür hale gelmesini sağladığından, bağış yapan kuruluşlardan yapacakları duyuruyla ilgili onay almalarını bekliyoruz.